Domy Vostal

Technologie Europanel

10 důvodů, proč stavět s námi

Nízká hmotnost panelů

Čím je stavební materiál těžší a náročnější na přepravu, tím je doprava dražší. S EUROPANELem naopak šetříte. Jeho nízká hmotnost navíc umožňuje jednoduchou manipulaci, a proto je možné panely řezat přímo na místě stavby a k úpravám tvaru nepotřebujete žádné další speciální přístroje.

 

Nízké zatížení základové spáry

Systém EUROPANEL je ve srovnání s mnoha jinými stavebními technologiemi velmi lehký. Proto není potřeba budovat náročnou základovou desku. Založení domu můžete provést na desku přímo z panelů nebo na pasy či vruty. Takové zjednodušení postupu Vám přinese úsporu na základech až 25 %

 

Velké formáty panelů

Největší z EUROPANELů je dlouhý 3000 mm a široký až 1250 mm. S takovými rozměry postupuje stavba velmi rychle. Jednotné rozměry panelů umožňují precizní a přitom rychlou montáž.

 

Suchý proces výstavby

Na rozdíl od mokrých technologií (např. použití malty) se nemusíte v případě stavby z EUROPANELu omezovat, kdy s prací začít. Při montáži se nepoužívá voda, a proto je možné panelovou dřevostavbu montovat klidně i v zimních měsících.

Menší tloušťka stěny

Nejtlustší panel z portfolia EUROPANELu dosahuje 270 mm, nejtenčí naopak pouhých 65 mm a i přesto si systém zachovává tepelně izolační vlastnosti. Díky speciální technologii výstavby tak oproti běžné zděné stavbě získáte až o 10 % větší vnitřní prostor.

 

Vynikající izolační vlastnosti

Hrubá stavba z EUROPANELu má díky polystyrénovému jádru sama o sobě vynikající tepelné vlastnosti, které překračují požadavky normy na tepelnou ochranu budov. Celá stavba se navíc zatepluje kontaktním zateplovacím systémem. Tento plášť zajišťuje plnění přísných požadavků na tepelnou izolaci stěn pro nízkoenergetické i pasivní stavby.

 

Celistvá izolace stěny

Systémem EUROPANEL se dají postavit domy bez tepelných mostů ve stěnách a střešním plášti, což u jiných technologií není možné. EUROPANEL to dokáže díky speciálnímu spoji panelů, tzv. spojovacím panelem, který zajistí celistvost izolace stěny bez přerušení konstrukčním prvkem, jenž by vytvořil tepelný most. Výsledkem je opět úspora na energiích.

 

Jeden typ přesného spoje

Systém EUROPANEL je konstruován v několika univerzálních rozměrech. Právě díky tomu zapadá jeden díl do druhého naprosto přesně. Panely se tak mohou používat velmi variabilně. Tato variabilita spočívá například i v možnosti použít EUROPANEL nejen pro stavbu stěn, ale například také pro stropní konstrukce, střešní plášť nebo i pro schodiště.

Běžné otvory bez překladů

Zatímco při stavbě klasické zděné stavby musíte uvažovat, kde přesně budou umístěny dveře a okna, abyste tomu přizpůsobili technologické postupy, v případě stavby systémem EUROPANEL máte mnohem volnější rozhodování. V panelové dřevostavbě není potřeba počítat s překlady, jindy nutnými pro budování otvorů, a naopak můžete vytvořit dveře a okna kdykoliv a kdekoliv.

 

Střešní plášť z panelů

EUROPANEL lze využít nejen ke stavbě samotného domku, ale je možné jím celý dům i ukončit. Střešní plášť z EUROPANELu tak vytvoří z Vaší dřevostavby kompaktní budovu, která je precizně izolována nejen po obvodu, ale i shora. Navíc nízká hmotnost střešních plášťů z EUROPANELu dovoluje výrazně snížit i počet krokví, čímž můžete výrazně ušetřit.


<< zpět

© 2011 Webhosting, webdesign - mcrai.eu